Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Zbuloni me sa blihen e shiten euro, dollari dhe monedhat e tjera

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Zbuloni me sa blihen e shiten euro, dollari dhe

Sot, më 14 shkurt 2024, dollari amerikan blihet me 96 lekë dhe shitet me 97.3 lekë.

Euro, blihet me 103.5 lekë dhe shitet 104.2 lekë. Franga zvicerane, këmbehet në blerje me 108.6 lekë, ndërsa në shitje me 109.6 lekë.

Paundi britanik, blihet me 121.2 lekë dhe shitet me 122 lekë. Dollari kanadez, sot në blerje këmbehet me 71.1 lekë, ndërsa në shitje me 72.1 lekë.

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Zbuloni me sa blihen e shiten euro, dollari dhe

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH