Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Si ndryshon euro me dollarin dhe monedhat e tjera,ja me sa blihen e shiten

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Si ndryshon euro me dollarin dhe monedhat e tjera,ja

Në tregun e këmbimi valutor sot një dollar amerikan do blihet me 96.2 lekë dhe do shitet me 97.2 lekë.

Euro do blihet me 103.7 lekë dhe do shitet me 104.3 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 109.6 lekë dhe do shitet me 110.5 lekë.

Ndërkohë paundi britanik në tregun shqiptar do blihet me 121 lekë dhe do shitet me 121.8 lekë.

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Si ndryshon euro me dollarin dhe monedhat e tjera,ja

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH