Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Sa shkon euro, dollari dhe monedhat e tjera

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Sa shkon euro, dollari dhe monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan blihet me 96.4 lekë dhe shitet me 97.3 lekë.

Monedha evropiane do blihet me 103.5 lekë dhe do shitet me 104.1 lekë, ndërsa franga zvicerane në tregun shqiptar do blihet me 108.5 lekë dhe do shitet me 109.4 lekë.

Paundi britanik do blihet me 120.7 lekë dhe do shitet me 121.7 lekë.

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Sa shkon euro, dollari dhe monedhat e tjera

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH