Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Sa shkon EURO dhe DOLLARI, çfarë ndodh me monedhat e tjera?

Shkruar nga Liberale
KËMBIMI VALUTOR SOT/ Sa shkon EURO dhe DOLLARI, çfarë ndodh me

Dollari amerikan është blerë këtë të enjte më 2 maj me 93.6 lekë dhe është shitur me 94.6 lekë sipas kursit të këmbimit, duke shënuar kështu një rënie të vogël.

Monedha evropiane euro, blihet sot me 100.0 lekë dhe shitet me 101.0 lekë

Paundi britanik sot blihet me 116.7 lekë dhe shitet me 118.7 lekë.

Franga Zvicerane ka pësuar një rënie të vogël në tregun valutor, ajo blihet këtë të enjte me 101.6 lekë dhe shitet me 102.7 lekë.

 

 

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH