Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Rritet euro dhe dollari, çfarë ndodh me monedhat e tjera?

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Rritet euro dhe dollari, çfarë ndodh me

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 94.9 lekë dhe do shitet me 95.9 lekë.

Monedha evropiane euro sot do blihet me 103.5 lekë dhe do shitet me 104.1 lekë, duke pësuar një rritje të lehtë nga dje, ndërsa franga zvicerane do blihet me 107.1 lekë dhe do shitet me 108 lekë.

Paundi britanik do blihet me 120.8 lekë dhe do shitet me 121.8 lekë.

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Rritet euro dhe dollari, çfarë ndodh me

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH