Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Për euron asnjë ndryshim, me sa blihen e shiten monedhat e huaja

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Për euron asnjë ndryshim, me sa blihen e

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 92.1 lekë dhe do shitet me 92.9 lekë.

Ndërkohë monedha evropiane euro do blihet me 100.2 lekë dhe do shitet me 100.8 lekë.

Franga zvicerane sot në tregun shqiptar do blihet me 100.6 lekë dhe do shitet me 101.6 lekë, ndërsa paundi britanik do blihet me 117.3 lekë dhe do shitet me 118.2 lekë.

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Për euron asnjë ndryshim, me sa blihen e

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH