Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Me sa blihen dhe shiten euro, dollari e monedhat e tjera

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Me sa blihen dhe shiten euro, dollari e monedhat e

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 95.7 lekë dhe do shitet me 96.7 lekë.

Ndërkohë monedha evropiane euro sot do blihet me 103.5 lekë dhe do shitet me 104.1 lekë dhe franga zvicerane do blihet me 108.1 lekë dhe do shitet me 109.1 lekë.

Paundi britanik do blihet me 120.4 lekë dhe do shitet me 121.4 lekë.

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Me sa blihen dhe shiten euro, dollari e monedhat e

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH