Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Euro me rënie rekord, ҫfarë po ndodh me monedhat e tjera?

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Euro me rënie rekord, ҫfarë po ndodh me

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 94.6 lekë dhe do shitet me 95.5 lekë.

Monedha evropiane euro do blihet me 101 lekë dhe do shitet me 101.7 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 103.3 lekë dhe do shitet me 104.5 lekë.

Paundi britanik në tregun shqiptar do blihet me 117.8 lekë dhe do shitet me 118.8 lekë.

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Euro me rënie rekord, ҫfarë po ndodh me

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH