Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR SOT/ E hëna e gjen euron sërish me rënie, çfarë ndodh me monedhat e tjera?

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR SOT/ E hëna e gjen euron sërish me rënie,

Në tregun e këmbimi valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 94.7 lekë dhe do shitet me 95.6 lekë.

Monedha evropiane euro, do blihet me 102.6 lekë dhe do shitet me 103.4 lekë. Ndërsa franga zvicerane do blihet me 105.3 lekë dhe do shitet me 106.3.

Paundi britanik në tregun shqiptar do blihet me 119.3 lekë dhe do shitet me 120.3 lekë.

KËMBIMI VALUTOR SOT/ E hëna e gjen euron sërish me rënie,

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH