Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR/ Si qëndron leku sot në raport me monedhat e huaja, cila kryeson?

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR/ Si qëndron leku sot në raport me monedhat e

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 93.2 lekë dhe do shitet me 94.1 lekë.

Monedha evropiane euro do blihet me 100.3 lekë dhe do shitet me 100.9 lekë.

Franga zvicerane sot në tregun shqiptar do blihet me 102.3 lekë dhe do shitet me 103.2 lekë, ndërsa paundi britanik do blihet me 116.1 lekë dhe do shitet me 117.1 lek.

KËMBIMI VALUTOR/ Si qëndron leku sot në raport me monedhat e

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH