Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR/ Me sa blihen e shiten monedhat e huaja ditën e sotme

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR/ Me sa blihen e shiten monedhat e huaja ditën e sotme

Në tregun e këmbimit valutor, ditën e sotme (16 Shkurt), një dollar amerikan do blihet me 96.1 lekë dhe do shitet me 97.1 lekë. Euro sot në tregun shqiptar të këmbimit valutor do blihet me 103.5 lekë dhe do shitet me 104.1 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane do blihet me 108.7 lekë dhe do shitet me 110 lekë. Ndërsa paundi britanik do blihet me 120.6 lekë dhe do shitet me 121.6 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për monedhat e huaja:

KËMBIMI VALUTOR/ Me sa blihen e shiten monedhat e huaja ditën e sotme

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH