Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR/ Me sa blihen e shiten monedhat e huaja ditën e sotme

Shkruar nga Liberale
KËMBIMI VALUTOR/ Me sa blihen e shiten monedhat e huaja ditën e sotme

Në tregun e këmbimit valutor, ditën e sotme (e premte, 24 Maj), një dollar amerikan do blihet me 92.3 lekë dhe do shitet me 93.2 lekë. Euro sot në tregun shqiptar të këmbimit valutor do blihet me 100 lekë dhe do shitet me 100.7 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane do blihet me 100.6 lekë dhe do shitet me 101.6 lekë. Ndërsa paundi britanik do blihet me 117 lekë dhe do shitet me 117.9 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për monedhat e huaja:

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH