Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR I DITËS, me sa blihen e shiten monedhat e huaja ditën e sotme

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR I DITËS, me sa blihen e shiten monedhat e huaja

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 94.6 lekë dhe do shitet me 95.8 lekë. Euro sot në tregun shqiptar të këmbimit valutor do blihet me 103.6 lekë dhe do shitet me 104.8 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane do blihet me 110.8 lekë dhe do shitet me 112 lekë. Ndërsa paundi britanik do blihet me 119.7 lekë dhe do shitet me 121 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për monedhat e huaja:

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH