Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR/ Euro thyen vetëm rekorde negative, dollari, paundi dhe franga me një rritje të lehtë

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR/ Euro thyen vetëm rekorde negative, dollari, paundi

Sot monedha e euros në tregun e këmbimit valutor do blihet me 101.2 lekë dhe do shitet me 102 lekë

Një dollar amerikan do blihet me 94.2 lekë dhe do shitet me 95.2 lekë.

Franga zvicerane do blihet me 103.3 lekë dhe do shitet me 104.3 lekë.

Ndërsa paundi britanik në tregun shqiptar do blihet me 118 lekë dhe do shitet me 119 lekë.

KËMBIMI VALUTOR/ Euro thyen vetëm rekorde negative, dollari, paundi

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH