Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR/ E mërkura e gjen sërish EURO-n në zbritje, çfarë ndodh me dollarin dhe monedhat e tjera?

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR/ E mërkura e gjen sërish EURO-n në zbritje,

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 94.8 lekë dhe do shitet me 95.8 lekë.

Euro do blihet me 102.1 lekë dhe do shitet me 102.9 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 104 lekë dhe do shitet me 105 lekë.


Paundi britanik do blihet me 119 lekë dhe do shitet 120 lekë.

KËMBIMI VALUTOR/ E mërkura e gjen sërish EURO-n në zbritje,

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH