Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR/ Bie dollari, euron sërish në pikën "zero", por çfarë ndodh me monedhat e tjera

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR/ Bie dollari, euron sërish në pikën

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 92.1 lekë dhe do shitet me 93.1 lekë.

Ndërkohë monedha evropiane euro do blihet me 100.1 lekë dhe do shitet me 100.8 lekë.

Franga zvicerane sot në tregun shqiptar do blihet me 101.7 lekë dhe do shitet me 102.7 lekë.

Ndërsa paundi britanik do blihet me 116.3 lekë dhe do shitet me 117.3 lekë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH