Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR/ Bie dollari, euro ende në “greminë”, ç’po ndodh me monedhat e tjera

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR/ Bie dollari, euro ende në “greminë”,

Në tregun e këmbimit valutor, ditën e sotme (e hënë, 20 Maj), një dollar amerikan do blihet me 91.9 lekë dhe do shitet me 92.8 lekë. Euro sot në tregun shqiptar të këmbimit valutor do blihet me 100 lekë dhe do shitet me 100.7 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane do blihet me 100.7 lekë dhe do shitet me 101.7 lekë. Ndërsa paundi britanik do blihet me 116.4 lekë dhe do shitet me 117.3 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për monedhat e huaja:

KËMBIMI VALUTOR/ Bie dollari, euro ende në “greminë”,

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH