Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR 31 Janar 2024/ Me sa blihen e shiten dollari, euro dhe monedhat e tjera

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR 31 Janar 2024/ Me sa blihen e shiten dollari, euro dhe

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan blihet me 95.6 lekë dhe do shitet me 96.4 lekë.

Monedha evropiane euro do blihet me 103.5 lekë dhe do shitet me 104.2 lekë. Ndërsa franga zvicerane do blihet me 110.3 lekë dhe do shitet me 111.3 lekë.

Ndërkohë paundi britanik në tregun shqiptar do blihet me 120.7 lekë dhe do shitet me 121.7 lekë.

KËMBIMI VALUTOR 31 Janar 2024/ Me sa blihen e shiten dollari, euro dhe

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH