Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR 24 Qershor/ Çfarë po ndodh me Euro-n sot, me sa blihen e shiten monedhat e tjera? 

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR 24 Qershor/ Çfarë po ndodh me Euro-n sot, me sa

Sot, më 24 qershor 2024, dollari amerikan, blihet me 93 lekë dhe shitet me 93.9 lekë.

Euro, blihet me 99.7 lekë dhe shitet 100.4 lekë. Franga zvicerane, këmbehet në blerje me 103.8 lekë, ndërsa në shitje me 105 lekë.

Paundi britanik, blihet me 117.5 lekë dhe shitet me 118.8 lekë. Dollari kanadez, sot në blerje këmbehet me 67.5 lekë, ndërsa në shitje me 68.7 lekë.

KËMBIMI VALUTOR 24 Qershor/ Çfarë po ndodh me Euro-n sot, me sa

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH