Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR 20 Qershor/ Çfarë po ndodh me Euro-n sot, me sa blihen e shiten monedhat e tjera?

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR 20 Qershor/ Çfarë po ndodh me Euro-n sot, me sa

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 92.8  lekë dhe do shitet me 93.7 lekë.

Ndërkohë monedha evropiane euro do blihet me 99.8 lekë dhe do shitet me 100.6 lekë.

Franga zvicerane sot në tregun shqiptar do blihet me 104.5 lekë dhe do shitet me 105.5 lekë, ndërsa paundi britanik do blihet me 117.8 lekë dhe do shitet me 118.6 lekë.

KËMBIMI VALUTOR 20 Qershor/ Çfarë po ndodh me Euro-n sot, me sa

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH