Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR 18 Prill 2024/ Sot rritje e papërfillshme e euros dhe dollarit, cila monedhë kryeson?

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR 18 Prill 2024/ Sot rritje e papërfillshme e euros dhe

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 94.4 lekë dhe do shitet me 95.6 lekë.

Euro do blihet me 100.8 lekë dhe do shitet me 101.8 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 103.3 lekë dhe do shitet me 104.5 lekë.

Paundi britanik do blihet me 117.3 lekë dhe do shitet 118.5 lekë.

KËMBIMI VALUTOR 18 Prill 2024/ Sot rritje e papërfillshme e euros dhe

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH