Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR 12 Qershor/ Euro vijon ende në "greminë", çfarë ndodh me monedhat e tjera?

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR 12 Qershor/ Euro vijon ende në

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 92.7 lekë dhe do shitet me 93.7 lekë.

Ndërkohë monedha evropiane euro do blihet me 99.8 lekë dhe do shitet me 100.6 lekë.

Franga zvicerane sot në tregun shqiptar do blihet me 103 lekë dhe do shitet me 104 lekë, ndërsa paundi britanik do blihet me 118 lekë dhe do shitet me 119 lekë.

KËMBIMI VALUTOR 12 Qershor/ Euro vijon ende në

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH