Ekonomi

KEMBIMI VALUTOR/ Euro sërish në pikiatë, monedhat e huaja me luhatje të vogla

Shkruar nga Liberale

KEMBIMI VALUTOR/ Euro sërish në pikiatë, monedhat e huaja me

Euro blihet me 100.6 lekë dhe shitet 101.4 lekë.

Dollari amerikan blihet me 94.5 lekë dhe shitet me 95.4 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 103.3 lekë, ndërsa në shitje me 104.2 lekë.

Paundi britanik blihet me 116.1 lekë dhe shitet me 117.1 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 68.6 lekë, ndërsa në shitje me 70 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimin valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

 

KEMBIMI VALUTOR/ Euro sërish në pikiatë, monedhat e huaja me

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH