Ekonomi

KEMBIMI VALUTOR/ Euro në vlerat më të ulëta, Paundi mbetet në kuotat e një dite më parë, me sa shiten e blihen sot monedhat e huaja

Shkruar nga Liberale

KEMBIMI VALUTOR/ Euro në vlerat më të ulëta, Paundi mbetet

Tregu u këmbimit valutor në ditët më të vështira. Në tregun e këmbimit valutor sot (27 Mars) monedha e euros do blihet me 102.7 lekë dhe do shitet me 103.4 lekë,

Një dollar amerikan do blihet me 94.7 lekë dhe do shitet me 95.6 lekë.

Franga zvicerane do blihet me 104.5 lekë dhe do shitet me 106 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do blihet me 119.4 lekë dhe do shitet 120.3 lekë.

KEMBIMI VALUTOR/ Euro në vlerat më të ulëta, Paundi mbetet

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH