Ekonomi

KEMBIMI VALUTOR/ Euro në "pikiatë" ndërsa dollari amerikan, australian dhe kanadez në rritje

Shkruar nga Liberale

Trend i ndjekur që nga pasditja e djeshme, monedha e euros do blihet me 102.5 lekë dhe do shitet me 103.4 lekë,

Ndërkohë dollari ka pësuar një rritje. Sipas kursit të ditës së sotme, një dollar amerikan do blihet me 95.1 lekë dhe do shitet me 96 lekë.

Ndërsa franga zvicerane do blihet me 104.9 lekë dhe do shitet me 106 lekë. Ndërkohë paundi britanik do blihet me 119.7 lekë dhe do shitet 120.7 lekë.

KEMBIMI VALUTOR/ Euro në "pikiatë" ndërsa dollari

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH