Ekonomi

Këmbimi valutor 9 Qershor/ Me sa blihen e shiten monedhat e huaja ditën e sotme

Shkruar nga Liberale

Këmbimi valutor 9 Qershor/ Me sa blihen e shiten monedhat e huaja

Sot, më 09 qershor 2024, dollari amerikan blihet me 92.1 lekë dhe shitet me 93.1 lekë.

Euro blihet me 100 lekë dhe shitet 100.6 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 102.5 lekë, ndërsa në shitje me 103.6 lekë.

Paundi britanik blihet me 117.2 lekë dhe shitet me 118.1 lekë.
Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 67 lekë, ndërsa në shitje me 68.3 lekë.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH