Ekonomi

Këmbimi valutor 2 prill 2024/ Euro prek fundin, çfarë po ndodh me monedhat e tjera?

Shkruar nga Liberale

Këmbimi valutor 2 prill 2024/ Euro prek fundin, çfarë po ndodh

Sot, më 2 prill 2024, në tregun valutor, dollari amerikan blihet me 95 lekë dhe shitet 95.5 lekë.

Euro sot blihet me 102.2 lekë, ndërsa në shitje me 102.9 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 119.1 lekë dhe shitet me 120.1 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 104.6 lekë, në shitje me 105.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 69.9 lekë dhe në shitje me 71 lekë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH