Ekonomi

Çfarë ndodhi? Euro, dollari dhe paundi rriten ndjeshëm brenda ditës

Shkruar nga Liberale

Çfarë ndodhi? Euro, dollari dhe paundi rriten ndjeshëm brenda

Kursi i këmbimit të Euros ka kërcyer brenda një dite në nivelin më të lartë të vitit 2024, ndërsa javën e kaluar shënonte nivelet më të ulëta të këtij viti kalendarik.

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 95.1 lekë dhe do shitet me 96.7 lekë.

Euro do blihet me 103.2 lekë dhe do shitet me 104.8 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 104.8 lekë dhe do shitet me 106.4 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do blihet me 119.8 lekë dhe do shitet 121.4 lekë.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH