Aktualitet

"Vranësira dhe kthjellime" Moti i DITËS/ 9 Prill

Shkruar nga Liberale

"Vranësira dhe kthjellime" Moti i DITËS/ 9 Prill

Sipas MeteoAlb, Shqipëria do të vijojë nën ndikimin e motit të kthjellët dhe të ngrohtë deri pas mesditës kur priten kalime vranësirash të lehta nëpër të gjithë vendin por më të theskuara vranësirat do të jenë në zonat veriore dhe verilindore të territorit.

Parashikohet që pasditja dhe në vijim të karakterizohen nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta në të gjithë vendin por nuk priten reshje në territor.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje si në vlerat minimale edhe në ato maksimmle duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 28 – 29°C vlera më e lartë në rang vendi.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi mbi 40 km/h nga drejtimi kryesisht Juglindor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim deri në 3 ballë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH