Aktualitet

U vra mbrëmjen e 30 Dhjetorit në Gjermani, familja e Lorenco Dedajt kërkon ndihmë për kthimin e trupit të 21- vjeçarit

Shkruar nga Liberale
U vra mbrëmjen e 30 Dhjetorit në Gjermani, familja e Lorenco Dedajt

U vra mbrëmjen e 30 Dhjetorit në Gjermani, familja e Lorenco Dedajt kërkon ndihmë për kthimin e trupit të 21- vjeçarit

Lorenco Dedaj, 21-vjeçari shqiptar nga Proseku i Mirditës u vra mbrëmjen e 30 Dhjetorit 2023 në Gjermani.

Ai u godit për vdekje me thikë nga një shtetas kurd pas një sherri, ndërsa familja e të ndjerit bën thirrje për ndihmë për të kthyer në Shqipëri trupin e pajetë të djalit të tyre.

Lorenco Dedaj kishte përfunduar shkollën e mesme për mekanik dhe kishte shkuar në Gjermani për të kërkuar mundësi punësimi më tē mirë.

Familjarët e 21-vjeçarit kanë hapur një llogari IBAN për këdo që dëshiron të kontribuojë për të sjellë në Shqipëri trupin e të riut.

“Për të gjithë ata që e kanë njohur Lorencin dhe familjen e Lorencit për të kontribuuar sadopak me sa mundësi të keni për kthimin e trupit nga Gjermania në Shqipëri mund ta bëjnë në këtë numër IBAN, ju lutem të vini dhe emrin tuaj poshtë në mënyrë që familja të dijë nga kush është bërë ky kontribut.

Me përjashtim të gjithë atyre që kanë bërë një kontribut direkt këtu në Gjermani dhe përfitojmë nga rasti t’i falenderojmë përzemërsisht. Këtë gjë e bëjmë edhe për shumë njerëz që na kanë kontaktuar dhe nga Italia dhe vende të tjera të Evropës dhe nuk e kanë pas të mundur ta bëjnë një gjë të tille ky është IBAN që është hapur në llogari të familjes së të ndjerit Lorenci. Ju falenderojmë pa përjashtim të gjithëve”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH