Aktualitet

FOTO/ U shemb në rrugë dhe ndërron jetë, policia Britanike dyshon se është shqiptar: Kush e njeh të na ndihmojë!

Shkruar nga Liberale

FOTO/ U shemb në rrugë dhe ndërron jetë, policia Britanike

Policia Britanike ka publikuar foton e një burri që u rrëzua në një rrugë në perëndim të Londrës dhe vdiq 10 ditë më vonë në spital, me shpresën se familja e tij do të interesohet për të.

Mjekët e ndihmës e gjetën të riun, që sipas BBC besohet të jetë shqiptar, në Sixth Avenue, Queen's Park, në orën 02:40 BST më 6 tetor.

Ai u dërgua në spital ku vdiq 10 ditë më vonë. Policia ka nxjerrë edhe një imazh të një tatuazhi në krahun e tij të majtë.

Policia tha se vdekja e tij po trajtohej si e dyshimtë.

Inspektorja Julia Morrow shpjegoi se pamjet tregonin burrin duke ecur përgjatë rrugës kur u rrëzua.

“Ne kemi kryer një numër kontrollesh për të tentuar ta identifikojmë, përfshirë kontrollimin e përshkrimeve të çdo personi që është raportuar i zhdukur në zonë, por ende nuk kemi qenë në gjendje të kuptojmë se kush është”.

"Po punojmë me mjekun ligjor për të identifikuar të afërmit e tij dhe po nxjerrim një imazh të një tatuazhi që ai kishte në bicepin e tij të brendshëm të majtë me shpresën se dikush mund ta njohë atë."

FOTO/ U shemb në rrugë dhe ndërron jetë, policia Britanike

Policia tha se ai kur u gjet nuk kishte me vete asnjë send identifikimi apo sende personale.

Në pamjet, policia tha se ai dëgjohej duke folur me veten në një gjuhë të huaj, për të cilën beson se ishte në shqip.

Policia tha se ai e kishte kokën të rruar, kashtë të errët dhe qime në fytyrë dhe sy kafe

Ai përshkruhet si i bardhë, i moshës 40-vjeçare dhe me trup të hollë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH