Aktualitet

Tragjedia në Lushnjë/ Dalin EMRAT e 7 të plagosurve nga shpërthimi i fortë, 2 prej tyre tek Trauma

Shkruar nga Liberale

Tragjedia në Lushnjë/ Dalin EMRAT e 7 të plagosurve nga

Një shpërthim i fuqishëm ndodhi pasditen e djeshme në një kompleks magazinash, zonë industriale në Lushnje, ku fatkeqësisht humbën jetën babë e bir , si dhe u plagosën shtatë persona, mes tyre edhe deputeti i PS-së, Bujar Çela, i cili ndodhej në biznesin e tij.

Ngjarja dodhi dje rreth orës 15:30 në vendin e quajtur "Rrethrrotullimi i Plasmasit", në një kapanon në ndërtim në qytet dhe shkak u bë një incident, teksa një vinç që po punonte në magazinë preku telat e tensionit të lartë.

Mësohet se të plagosur kanë mbetur shtetasit: 

Sajmir Korreshi

Sokol Lumi (në gjendje të rëndë te spitali i Traumës

Bujar Çela (deputet i PS) në operacion te spitali i Traumës

Ervis Sharka

Lunedi Golemi

Ilia Sota

Erigjet Gorovelli

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH