Aktualitet

Thellohet TRAGJEDIA në Lushnjë! 2 të vdekur nga shpërthimi, pas babait ndërron jetë edhe djali

Shkruar nga Liberale
Thellohet TRAGJEDIA në Lushnjë! 2 të vdekur nga shpërthimi,

 

Pas babait ndërron jetë dhe djali nga shpërthimi në Lushnjë. Tragjedia merr përmasa edhe më të mëdha, për familjen Verçani.

Viktima rreth 20 vjeç, ka qenë pranë të atit, në momentin e shpërthimit. I riu ka ndërruar jetë në ambulancë teksa po transportohej për në Tiranë.

Bëhet fjalë për djalin e Landi Verçanit, vinçierit i cili humbi jetën menjëherë pas shpërthimit të fortë në një fabrikë në ndërtim në Lushnjë.

Pavarësisht ndihmës së specializuar që ju dha, i riu nuk ka mundur të mbijetojë për shkak të djegieve të rënda që kishte marrë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH