Aktualitet

Tensione në protestën para Bashkisë, qytetarët heqin gardhin metalik

Shkruar nga Liberale

Tensione në protestën para Bashkisë, qytetarët heqin gardhin

Anëtarët e Këshillit Bashkiak kanë tentuar të thyejnë kordonin e policisë, duke kërkuar të bisedojnë me efektivët e policisë mbi arsyen se përse nuk lejohen të futen në godinën e Bashkisë. 

Disa qytetarë të pranishëm në protestë kanë hedhur molotovë dhe përpiqen të shkulin gardhin metalik.

Ndërsa, policia u bën thirrje protestuesve që të respektojnë ligjin dhe të distancohen nga çdo akt dhune.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH