Aktualitet

Shembet një tjetër çati në Maltë, plagosen rëndë punëtorët shqiptarë

Shkruar nga Liberale
Shembet një tjetër çati në Maltë, plagosen

Vetëm pak ditë më parë një ngjarje gati identike i mori jetën një punëtori shqiptar si dhe mbeti i plagosur një tjetër.

Dy punëtorë shqiptarë u plagosën rëndë kur një çati mbi të cilën po punonin u shemb dhe ata u rrëzuan nga kati i tretë.

Aksidenti u raportua në orën 8:30 në Triq Sir Luigi Preziosi.

Sipas asaj që raprton “Times of Malta” bën me dije se dy shqiptarët po punonin në një pronë, e cila është në ndërtim e sipër.

Policia tha se shqiptarëve të moshës 26 dhe 32 vjeç iu dha ndihma e parë nga një ekip mjekësor dhe oficerë nga Departamenti i Mbrojtjes Civile.

Gjendja e dy punëtorëve, të cilët u dërguan me urgjencë në spitalin Mater Dei, mbetet e panjohur.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH