Aktualitet

Rikthehen reshjet e dëborës në Korçë, në Dardhë trashësia arrin mbi 5 centimetra

Shkruar nga Liberale
Rikthehen reshjet e dëborës në Korçë, në

Reshjet e dëborës kanë zbardhur një pjesë të vendit. Gjatë natës ka pasur reshje me intensitet mesatar në zonën e Dardhës, ku trashësia e saj i ka kaluar 5cm.

Në terren prej orëve të para të mëngjesit po punohet për pastrimin e aksit rrugor. Këshillohet që qarkullimi i automjeteve të bëhet me goma dimërore dhe shpejtësi të reduktuar.

Krahas mjeteve borëpastruese, në terren janë edhe patrullat e policisë rrugore që bëjnë këshillimin e drejtuesve të mjeteve. Qarkullimi.deri më tani paraqitet pa probleme.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH