Aktualitet

REPORTAZH PËR SHQIPËRINË/ Nga majat e maleve, përgjatë vijës bregdetare, gazetarja amerikane: Vizitoni Shqipërinë!

Shkruar nga Liberale

REPORTAZH PËR SHQIPËRINË/ Nga majat e maleve, përgjatë

Revista amerikane ‘The Gazette’ ka shkruar një reportazh mjaft të bukur për turizmin në vendin tonë, referuar eksperiencës personale të gazetares Bailey Cichon.

Kjo e fundit rrëfen ndjesitë e këtij udhëtimi në Shqipëri, ku ndalesa e parë është Tirana që ajo e vlerëson për historinë e pasur. Ajo e nis reportazhin me ardhjen në kryeqytetin tonë, pëshkrimin e sheshit Skënderbej, ku qëndron stoik statuja e Gjergj Kastriotit, heroi ynë kombëtar që udhëhoqi luftën kundër Perandorisë Osmane në 1444. 

Më tej ajo ndalet dhe tek Xhamia e Et’hem Beut, e vetmja e mbijetuar nga tetë xhamitë e ndërtuara në Tiranë gjatë shekujve XVIII dhe IX.

Në shkrim përshkruhet gjithashtu Kulla e Sahatit e Tiranës, Muzeu Historik Kombëtar dhe Pallati i Kulturës, i cili mban Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit dhe Bibliotekën Kombëtare, Mali i Dajtit.

"Ne kaluam shumicën e kohës në Shqipëri në Tiranë. Vizituam sheshin Skënderbej, i cili mburret me një statujë të Gjergj Kastriotit, një komandant ushtarak, feudal dhe hero kombëtar shqiptar, i cili udhëhoqi një rebelim kundër Perandorisë Osmane në 1444. Sheshi mban një karusel të bukur dhe një park të vogël.

Aty pranë ndodhet Xhamia e Et'hem Beut, e vetmja e mbijetuar e tetë xhamive të ndërtuara në Tiranë gjatë shekujve 18 dhe 19. Gjithashtu në shesh ndodhet Kulla e Sahatit e Tiranës, Muzeu Historik Kombëtar dhe Pallati i Kulturës, i cili mban Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit dhe Bibliotekën Kombëtare.

Nëse vizitoni Tiranën, duhet të ngjiteni në malin e Dajtit me teleferikun Dajti Ekspres. Maja e malit ka një hotel, restorant dhe qendër konferencash.Gjithashtu ka mini golf, rrota, paragliding, shesh lojrash. Është gjithashtu shtëpia e një kolonie lepujsh. Pasi të keni argëtuar, mund të ktheheni në fund të malit në të njëjtën mënyrë që keni ardhur.'-thuhet në shkrim. 

Cichon gjatë udhëtimit të saj në Shqipëri, viziton qytetin bregdetar të Durrësit ku vlerëson pezazhin fantastik.

"Ju nuk keni nevojë për një makinë në Tiranë, por ne ishim të lumtur që e kishim sepse na lejoi të udhëtonim në qytetin bregdetar të Durrësit. Ujërat e detit Adriatik ishin një blu e ndezur dhe e ftohtë e ftohtë. Durrësi ka një sërë furrash buke me përzgjedhje të bukura të pjekjes, bakllavasë dhe gelatos. Ia vlen të ndaleni dhe të provoni diçka të re.

Provova salsiçen tradicionale shqiptare kolloface, e cila bëhet me derr ose qengji. Ishte e këndshme, e shijshme dhe plot shije. Byrekët e rrumbullakëta të mbushura me djathë dhe mish janë ushqime të njohura për mëngjes dhe rostiçeri dhe mund t'i merrni pothuajse kudo së bashku me bakllavanë.

Disa udhëtarë më të sprovuar mund ta shohin këtë si një polic, por kur udhëtoj më pëlqen të shoh se çfarë ofrojnë restorantet e ushqimit të shpejtë. Kështu, unë dhe partneri im u drejtuam në një nga KFC-të e shumta në Tiranë. 

Reklamat e rrugës shfaqnin "Dirty Louisiana Burger" por vendndodhja ku hëngrëm nuk e ofronte atë. Në vend të kësaj, ne mund të zgjidhnim nga pula e skuqur, hamburgerët e pulës, mbështjelljet e pulës dhe sallatat. Për ëmbëlsirë mund të merrni një litër Ben dhe Jerry's dhe të shijoni një vakt jashtë shtëpisë."

Përshtati nga Revista amerikane ‘The Gazette’ A.Mënalla/ Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH