Aktualitet

Rënie dherash e gurësh tek "Kthesa e Murrashit" në aksin rrugor Librazhd-Elbasan, problematika në qarkullimin e mjeteve

Shkruar nga Liberale

Rënie dherash e gurësh tek "Kthesa e Murrashit" në

Reshjet e dendura të shiut gjatë orëve të fundit kanë shkaktuar probleme në aksin rrugor Librazhd-Elbasan. Në këtë aks ka patur rrëshqitje masive dherash e gurësh, kryesisht në vendin e quajtur "Kthesa e Murrashit" ,gjatë natës rreth orës 02:00.

Nga shembja e shumtë e gurëve është këputur dhe rrjeta mbajtëse. Ndërkohë po punohet për hapjen e rrugës në mënyrë që të lehtësohet qarkullimi i mijeteve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH