Aktualitet

RENEA aksion blic në Vlorë, dy të arrestuar, sekuestrohen dy pistoleta dhe municion luftarak

Shkruar nga Liberale

RENEA aksion blic në Vlorë, dy të arrestuar, sekuestrohen dy

Policia e Vlorës ka shtuar kontrollet në qytet, me qëllim goditjen e paligjshmërisë. Kjo, nisur nga fakti pas ngjarjes së rëndë pak netë parë, ku mbeti i vrarë 22- vjeçari Gëzim Sinomati. 

Forcat Speciale “RENEA” kanë arrestuar dy persona, ndërsa janë sekuestruar dy armë zjarri pistoletë, municion luftarak dhe një makinë.

Ndërkohë kontrollet vijojnë me qëllim kapjen e shtetasve të shpallur në kërkim. Sipas policisë ky aksion synon goditjen e veprimtarisë së së personave, të cilët qarkullojnë me armë zjarri dhe që janë rrezik potencial për kryerjen e ngjarjeve kriminale në vend. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH