Aktualitet

Presidenti Begaj homazhe për policin e vrarë në Fier: I bindur se autori do të dalë përpara drejtësisë

Shkruar nga Liberale

 

Presidenti Begaj homazhe për policin e vrarë në Fier: I bindur se

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, shprehu sot ngushëllime ndaj familjarëve të policit të vrarë, Novruz Cenalia, efektiv i ekipit “Shqiponja” të Fierit. Kreu i Shtetit dërgoi një kurorë në homazhet e lamtumirës që u zhvilluan sot në qytetin e Fierit.

“Në këto çaste të vështira shpreh mbështetjen time për ju, të afërmit, miqtë dhe kolegët e Novruzit”, - shkruan Presidenti Begaj në mesazhin e ngushëllimit.
Gjithashtu, Kreu i Shtetit e dënon aktin kriminal, duke shprehur bindjen se institucionet përkatëse do të vënë përpara përgjegjësisë autorin e kësaj ngjarjeje tragjike, i cili i mori jetën të riut me uniformë.

Mesazhi i plotë i ngushëllimit:

“Të dashur familjarë!
Jam thellësisht i tronditur për ndarjen nga jeta të djalit tuaj, punonjësit të Policisë së Shtetit, Novruz Cenalia.
Asgjë nuk e lehtëson dhembjen që po përjetoni, por më lejoni që në këto çaste të vështira të shpreh mbështetjen time për ju, të afërmit, miqtë dhe kolegët e Novruzit.
E dënoj me forcë këtë akt kriminal dhe shpreh bindjen se institucionet përkatëse do të vënë përpara drejtësisë autorin e kësaj ngjarjeje tragjike.
Ju lutem, pranoni ngushëllimet e mia të sinqerta”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH