Aktualitet

Po prisnin për t’u kthyer në Tiranë! Mbi 100 pasagjerë shqiptarë braktisen në Pragë nga kompania ajrore!

Shkruar nga Liberale

Po prisnin për t’u kthyer në Tiranë! Mbi 100 pasagjerë

Kanë mbetur sot në aeroport rreth 100 pasagjerë shqiptarë që do të udhëtonin me linjë direkte nga Praga për në Tiranë.

Siç shihet nga pamjet qytetarët kanë mbetur të bllokuar në zonën e imbarkimit, ndërkohë që avioni sipas dëshmitarëve është nisur, duke mos marrë në bord pasagjerët që kishin paguar biletat.

Juliani një prej pasagjerëve sqaron kalvarin e pritjes që i ka shoqëruar ditën e sotme.

Jam nga grupi i shqiptarëve që ka mbetur në Pragë. Wizz Air ka pasur një udhëtim direkt të programuar në orën 2, e ka shtyrë 3 herë brenda ditës. Nga ora  14:00 e çoi në 17:00, nga 17:00 e çoi në 18:30 pastaj e çoi në 19:10 dhe më pas në kohën kur ne ishim dukë u bërë gati, duke imbarkuar, mbyllin derën dhe ikën avioni me 1/3 e pasagjerëve. Te gjithë tjerët jemi këtu, mbi 150 veta

Tani po shkojmë për të vulosur pasaportat për të dalë nga zona e imbarkimit, që të na japin edhe një shpjegim më të detajuar. Kjo gjëja nuk ka as shpjegim kjo gjëja.

Uroj që Wizz Air sensibilizohet dhe nesër mund të sjellë një avion të na sjellë në Tiranë” tha një prej pasagjerëve i pyetur nga PanoramA.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH