Aktualitet

Po luante në fushë! Ndahet nga jeta futbollisti i njohur shqiptar (Emri)

Shkruar nga Liberale

Po luante në fushë! Ndahet nga jeta futbollisti i njohur shqiptar
Një nga ikonat e futbollit sarandiot, Fredi Mërkuri, 62 vjeç është ndarë nga jeta sot në mënyrë tragjike teksa po luante një ndeshje miqësore mes veteranëve të futbollit në Shqipëri dhe Greqi.

Ai ka qenë në portë kur papritur ka rënë pa ndjenja.

Sfiden po e ndiqte edhe djali i tij, i cili menjëherë ka vrapuar drejt babait. Pavarësisht përpjekjeve të shumta, Merkuri nuk ia ka dalë dot.

Po luante në fushë! Ndahet nga jeta futbollisti i njohur shqiptar

Ish-portieri 61-vjeçar dyshohet se ndërroi jetë për shkaqe natyre teksa po luante në sadiumin “Andon Lapa” të Sarandës.

Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendngajrje dhe po punojne për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.
“Rreth orës 18:10, në stadiumin “Andon Lapa”, duke luajtur gjatë një ndeshjeje miqësore futbolli, ka humbur jetën, dyshohet për shkaqe natyrale, shtetasi F. M., 62 vjeç, ish-futbollist.
Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, thuhet në njoftimin e policisë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH