Aktualitet

Pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit, Ministria e Jashtme merr masa! Udhëzon shqipëtarët që jetojnë atje: Ja çfarë duhet të bëjnë!

Shkruar nga Liberale

Pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit, Ministria e Jashtme merr masa!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme është në komunikim  me ambasadën e Republikës së Shqipërisë në Izrael si edhe me të gjithë shtetasit shqiptarë, me qëndrim të përkohshëm apo të përhershëm në Izrael.

“U bëjmë thirrje të ndjekin e të zbatojnë udhëzimet e sigurisë, të bëra publike së fundmi nga autoritetet vendase”, thekson ministria.

Për çdo nevojë të mundshme të kontaktojnë në telefon dhe WhatsApp me numrat e kontaktit të ambasadës së Republikës së Shqipërisë në Izrael:

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH