Aktualitet

Pas dhunës së burrit, nëna me fëmijët mbytet në Bunë, ushtria niset drejt Shkodrës, njësia speciale e FA-ve do të ndihmojë me kërkimet

Shkruar nga Liberale

Pas dhunës së burrit, nëna me fëmijët mbytet në

Forcat e ushtrisë nisen drejt Shkodër për të dhënë ndihmën në gjetjen e tre trupave, të nënës me dy fëmijëve, të cilët thuhet se janë mbytur në ujërat e Bunës pas dhunës së vazhdueshme nga bashkëshorti i viktimës.
Lajmi konfirmohet për gazetarin Igli Çelmeta nga burime nga ministria e Mbrojtjes.


FA i është përgjigjur Agjencisë Kombëtare të Mbrojtjes Civile, e cila i ka bërë një kërkesë zyrtare Forcave të Armatosura që të bashkohen për të dhënë ndihmën e tyre në operacionin e policisë, RENEA dhe FNSH për gjetje e tre trupave të pajetë që dyshohet se janë mbytur në lumin Buna, nënës Alma Arrazi dhe dy fëmijëve të saj.

Mësohet se një njësi speciale e FA do të ndihmojë në kërkimet për gjetjen e trupave.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH