Aktualitet

OSBE reagon për protestën para Bashkisë Tiranë: Protesta paqësore akt demokratik, dhuna jo

Shkruar nga Liberale

OSBE reagon për protestën para Bashkisë Tiranë: Protesta

Pas ambasadës amerikane dhe asaj britanike në Tiranë, ka reaguar edhe Prezenca e OSBE-së në Shqipëri.Në reagimin e Prezencës së OSBE në vendin tonë thuhet se protesta paqësore është një akt demokratik, por dhuna jo.

“Prezenca e OSBE-së në Shqipëri dënon aktet e dhunës gjatë protestës së sotme përpara Bashkisë së Tiranës. Protesta paqësore është akt demokratik legjitim, dhuna jo”, thuhet në reagim.

OSBE reagon për protestën para Bashkisë Tiranë: Protesta

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH