Aktualitet

Nuk ka më trafik! Zbulohet data, ja kur do hapet tuneli i Llogarasë (PAMJE)

Shkruar nga Liberale

Nuk ka më trafik! Zbulohet data, ja kur do hapet tuneli i Llogarasë

Tuneli i Llogarasë do të hapet më 5 Korrik. këtë e njoftoi vetë kryeministri Edi Rama në rrjetet sociale, i cili ka ndarë pamje të tunelit në përfundim të punimeve.

Tuneli është i gjatë 6 kilometra dhe shkurton distancën nga Dukati në Palasë, duke e përshkruar rrugën për 7 minuta.

Theksojmë se tuneli do të qëndrojë i hapur për qarkullim deri në Tetor, ndërsa më pas do të mbyllet sërish për të përfunduar plotësisht.

Gjatë këtij sezoni veror nuk do të aplikohet tarifë për kalimin në tunelin e Llogorasë, por qeveria planifikon që ky segment të bëhet me pagesë gjatë vitit të ardhshëm. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH