Aktualitet

Nën akuzë për pastrim parash, arrestohet Ilia Ndoka, në kuadër të operacionit të SPAK

Shkruar nga Liberale

Nën akuzë për pastrim parash, arrestohet Ilia Ndoka, në

 Ilia Ndoka u arrestua sot në Itali. Ai ishte shpallur në kërkim ne kuadër të operacionit “Revanshi”.

Me urdhër të SPAK u lëshuan 50 urdhër-arreste.

Ndoka akuzohet për pastrim parash kryer në bashkëpunim, si pjesë e një grupi të strukturuar kriminal. Kujtojmë se pak ditë më parë SPAK ndërmori një aksion për goditjen e grupeve kriminale, rivale dhe bashkëpunëtor me njëri-tjetrin.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH