Aktualitet

MOTI I DITËS: Vranësira të dendura, temperaturat në rritje

Shkruar nga Liberale
MOTI I DITËS: Vranësira të dendura, temperaturat në rritje

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të ngrohta mesdhetare ku presim rritje të temperaturave në territorin e Shqipërisë.

Në vendin tonë moti do të jetë me  vranësira të dendura. Era do të fryjë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 15-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

- Zonat malore     4/18°C

- Zonat e ulëta      8/22°C

Kosova për datën 10 Mars 2024 do të ketë vranësira  Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 6°C –8°C në mëngjes deri në 13°C – 17°C gradë Celsius në mesditë.

E Hënë , 11 Mars 2024

Në vendin tonë moti do të jetë me reshje shiu dhe stuhi në zonën e Shkodrës, reshje bore në verilindje dhe juglindje. Era do të fryjë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 15-25 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

- Zonat malore     4/12°C

- Zonat e ulëta      8/17°C

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH