Aktualitet

MOTI I DITËS, e mërkurë 29 maj 2024: Vranësira dhe reshje shiu, stuhi në mesditë

Shkruar nga Liberale
MOTI I DITËS, e mërkurë 29 maj 2024: Vranësira dhe reshje

Fluksi i rrymave ajrore të paqëndrueshme po ndikojnë Mesdheun duke mbajtur kushte atmosferike të paqëndrueshme në fillimin e javës.

E Mërkurë, 29 Maj 2024

Në vendin tonë moti do të jetë me vranësira të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi në mesditë. Era do të fryjë me drejtim perendim (W) me shpejtësi 8 msek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

- Zonat malore      10/22°C

- Zonat e ulëta       14/24°C

Kosova këtë të mërkurë, 29 Maj 2024 do të ketë vranësira dhe reshje shiu. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 10°C – 13°C në mëngjes deri në 21°C –23°C gradë Celsius në mesditë.

E enjte, 30 maj 2024

Në vendin tonë moti do të jetë me kthjellime , vranësira të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi lokale. Era do të fryjë me drejtim jugperendim (SW) me shpejtësi 8-15 msek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 4- me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

- Zonat malore      10/23°C

- Zonat e ulëta       14/27°C

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH