Aktualitet

MOTI I DITËS: Kthjellime në të gjithë vendin, pasditja me vranësira, temperaturat shkojnë deri në 21°C

Shkruar nga Liberale

MOTI I DITËS: Kthjellime në të gjithë vendin, pasditja me

Sot vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme.

Parashikohet mot me vranësira mesatare e të dendura si dhe alterime kthjellimesh pas orëve të pasdites. Vranësirat në orët e para të ditës do të pasohen me reshje të dobta shiu në pjesë veriperëndimore të territorit, pas orëve të mëngjesit pritet ndërprerja e reshjeve.

Era pritet të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-7m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare era arrin shpejtësi deri 10-12m/sek duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1-2ballë.

Temperaturat parashikohen:

-në zonat malore -1 deri 17°C

-në zonat e ulëta -3 deri 21°C

-në zonat bregdetare 0 deri 21°C

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH